Robot kuchenny

Robot kuchenny, który spełnia funkcje kilku urządzeń, to niewątpliwie skomplikowane urządzenie. Czym się kierować przy jego wyborze?

Robot kuchenny

Nowe technologie nie ominęły kuchni. Nowoczesny robot kuchenny to wszechstronny pomocnik dla tych, którzy uwielbiają gotować i wolą smacznie zjeść w domu niż w kawiarni czy restauracji. Zastępuje wszystkie urządzenia do wstępnej obróbki żywności. Z jego pomocą można grubo lub drobno posiekać dowolne warzywa, ubić białka lub śmietanę, zmielić mięso, wyciskać sok, zagnieść ciasto, wymieszać koktajl, zmielić płatki zbożowe lub orzechy, zrobić pyszny domowy sos. Wystarczy zmienić nasadki i miski, oszczędzając czas i pieniądze. Materiały użyte do produkcji kombajnów są przyjazne dla środowiska i nie reagują chemicznie z żywnością.

Wskazówki dotyczące wyboru

Wybierając robot kuchenny kieruj się jego rozmiarem, wydajnością i liczbą funkcjonalnych nasadek. Modele kompaktowe mają moc 200-700 W, 1-2 prędkości, 1 miskę roboczą o pojemności 1,5-2,5 litra, 2-3 przystawki główne. Są tańsze, ale mają też mniej możliwości. Są odpowiednie dla 2-3 osobowej rodziny z trybem użytkowania 2-3 razy w tygodniu.

Wielofunkcyjne roboty kuchenne są znacznie lepsze od kompaktowych. Moc 1,2-2,2 kW, liczba prędkości sięga 15, 10 lub więcej noży i przystawek, objętość misek (2-3 w zestawie) sięga 10 litrów. Niektóre modele mają zmienną regulację prędkości w zależności od twardości produktów, są wyposażone w blender, sokowirówkę, maszynkę do mielenia mięsa oraz wiele przydatnych dodatków.

Moc

Moc robota kuchennego wpływa na jego wydajność. Zasadniczo działa tu również zależność „im więcej, tym lepiej”. Jednak zdaniem ekspertów pojemność powinna odpowiadać objętości miski roboczej i ilości produktów przetwarzanych na cykl. Stosunek jest w przybliżeniu następujący: moc 300 W - pojemność misy 1,5 litra, 400-450 W - 2-2,2 litra, 700 W - 3-3,1 litra, 1000 W - 4,5 litra i więcej. Zakres prędkości silnika elektrycznego wynosi od 15 do 20000 obr / min. Niska prędkość służy do mieszania i wyrabiania ciasta, a duża prędkość do siekania. Wskaźnik 7800-10000 obr / min wystarczy do wykonania wszystkich zadań.

Miska robota kuchennego

Miska robota kuchennego musi być higieniczna, odporna na kwasy i inne składniki żywności, mocna, wytrzymywać ogrzewanie do 80 ° C i przechowywanie żywności do minus 5 ° C. Wykonane są z tworzywa sztucznego, metalu lub szkła. Najpopularniejsze są plastikowe. Są lekkie, tanie, ale niewystarczająco mocne. Szklane miski są cięższe i droższe, ale można ich używać w kuchence mikrofalowej, zamrażarce i zmywarce. Najlepszą opcją jest miska lub korpus blendera wykonany z odpornego na uderzenia i żaroodpornego szkła. 

Najdroższe są miski ze stali nierdzewnej. I są też najtrwalsze, lżejsze od szklanych i bardziej higieniczne od plastikowych, wytrzymują każde warunki pracy. Do przetwarzania produktów mięsnych preferowane są miski metalowe. Warto zaznaczyć, że w sprzedaży są wszystkie rodzaje misek i lepiej mieć zestaw 3-5 misek o różnych właściwościach i pojemności. Wtedy proces gotowania stanie się znacznie łatwiejszy i szybszy.

 

Sprawdź najlepsze promocje na ding

O serwisie

Każda z Nas wie, ile zakupy ubranek, mebli czy książek dla Dziecka mogą kosztować. Dodatkowo nie możemy zapominać o sobie. Jak pogodzić domowe wydatki i zaoszczędzić na swoje kosmetyczne must have, lub damskie błyskotki? Podpowiadamy! 
 

Polomarket

Galeria